Меню

Отримання чергового траншу від ЄІБ

ПАТ «Укргідроенерго» отримало черговий транш з позики Європейського Інвестиційного банку у розмірі 22 млн. євро. Отримані кошти в першу чергу будуть направлені на фінансування укладених контрактів в рамках програми реконструкції гідроагрегатів Дніпровської ГЕС-1 та Київської ГАЕС.

Даний транш здійснено в рамках Проекту «Реабілітація гідроелектростанцій», що реалізується за спільним фінансуванням Європейського банку реконструкції та розвитку та Європейського інвестиційного банку.

Зустріч керівництва ПАТ «Укргідроенерго» з представником Міненерго США

18 жовтня поточного року в Києві у ході візиту в Україну відбулась зустріч заступника помічника Міністра енергетики США з питань вугілля і контролю викидів Девіда Молера з керівництвом ПАТ «Укргідроенерго» - генеральним директором Ігорем Сиротою, заступником гендиректора з економіки та інвестицій Олександром Крушом та заступником головного інженера компанії Іваном Ждановим.

Як повідомив Девід Молер, зустріч з керівництвом Укргідроенерго є черговою в рамках його візиту до України, що зокрема передбачає зустрічі з керівництвом Міненерговугілля України та компаній його системи. Користуючись нагодою, Ігор Сирота презентував основні засади діяльності Укргідроенерго своєму американському колезі, розповів про роль гідроенергетики у загальному балансі енергетичної системи, а також про напрямки перспективного розвитку компанії. В тому числі сторони поспілкувались щодо визначення пріоритетних напрямків залучення іноземних інвестицій в енергетику нашої держави у найближчі 2-5 років, в тому числі з точки зору реформування, модернізації та підвищення ефективності роботи державних підприємств та об’єктів енергетики.

В свою чергу американська делегація високо оцінила стан діяльності та розвитку української гідроенергетики та запропонувала свою допомогу у розвитку кадрового потенціалу. Мова йшла про вивчення можливостей фінансування американським урядом програм іноземного навчання та обміну досвідом для фахівців гідроенергетики, в першу чергу для технічного персоналу.  

Сторони також розглянули інші актуальні питання двостороннього співробітництва з США в сфері енергетики.

Ювілей співробітництва з EDF

2016 рік став ювілейним у партнерській співпраці ПАТ «Укргідроенерго» з французькою компанією з Electricité de France (EDF) в рамках програми реконструкції ГЕС. 

10 років тому за результатами міжнародних конкурсних торгів серед провідних консалтингових   компаній незалежним консультантом із закупівель за Проектом реабілітації ГЕС, що співфінансувався Міжнародним Банком Реконструкції та Розвитку, було обрано саме компанію EDF.

За участю EDF, в рамках укладеного у 2006 році контракту, проведено 25 міжнародних конкурсних торгів на закупівлю складного енергетичного обладнання і укладено 20 контрактів на заміну і модернізацію обладнання, а також впровадження систем управління, контролю і обліку, а саме: Регулятори швидкості, Системи збудження, Генераторні і Високовольтні вимикачі, Комплектні розподільчі пристрої, Повітряні компресори, Високовольтні роз’єднувачі, Телекомунікаційні системи, Розподільчі щити постійного струму, Вимірювальні трансформатори, Частотний перетворювач для Київської ГАЕС, Автоматизовані системи безпеки гребель і Програмне забезпечення до них, Лічильники електроенергії, Система управління, захисту та аварійної сигналізації (SCADA), Автоматизована система комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ), Турбіни для двох ГЕС.

Протягом всього періоду реалізації Контракту з компанією EDF в роботі над Проектом (особливо напруженій на початковому етапі в 2006-2010 роках при одночасному проведенні 11-ти процедур) було задіяно 29 фахових спеціалістів.

Компанія EDF продовжила роботу й у спільному із ЄБРР-ЄІБ проекті «Реабілітація гідроелектростанцій», після перемоги в 2010 році у відкритому міжнародному конкурсному відборі, проведеному в рамках технічної допомоги (гранту) ЄБРР.

На сьогодні триває велика спільна робота спеціалістів EDF і УГЕ з проведення складних  закупівель для реконструкції ГЕС. Під час нового етапу співробітництва в рамках цього Проекту вже укладено два великі контракти: на реконструкцію Генераторів Кременчуцької ГЕС та Дніпровській ГЕС-2; на Системи захисту та контролю SCADA 2-х блоків Канівської ГЕС. Продовжується фаза двостадійних тендерних процедур: Реконструкція двох блоків Канівської ГЕС, Реконструкція агрегатів з радіально-осьовими турбінами на Київській ГАЕС та Дніпровській ГЕС-1, а також Реконструкція агрегатів з поворотно-лопатевими  турбінами на КремГЕС, Середньодніпровської ГЕС та Дніпровській ГЕС-2.

Міцний фундамент десятилітнього ділового партнерства, закладений між ПАТ «Укргідроенерго» та EDF в рамках унікального інвестиційного проекту, став запорукою успішної модернізації обладнання і підвищення ефективності й надійності роботи українських гідроелектростанцій за сучасними стандартами технології виробництва.