Меню

Черговий етап успішної реалізації спільного міжнародного проекту «Реабілітація гідроелектростанцій»

ПАТ «Укргідроенерго» продовжує успішно реалізовувати  спільний з Європейським банком реконструкції та розвитку, та  Європейським інвестиційним банком проект «Реабілітація гідроелектростанцій».  Головною метою проекту є модернізація гідромеханічного та електромеханічного обладнання на 7 гідроелектростанціях України: Київській ГЕС та ГАЕС, Канівській ГЕС, Кременчуцькій ГЕС, Дніпродзержинській ГЕС, ДніпроГЕС-1 та ДніпроГЕС-2. А також закупівля гідросилового обладнання, силових трансформаторів, гідромеханічного обладнання, система контролю греблі Київської ГАЕС.

Цей масштабний проект розрахований на період з 2011 до 2021 року.

Так черговою сходинкою в реалізації даного проекту стало укладання   21 листопада 2016 контракту між ПАТ «Укргідроенерго» та ПАТ "Турбоатом"  на суму 1 716 918 247,13 гривень, що отримав назву «Проектування, Поставка та Установка; Реконструкція двох блоків на Канівській ГЕС». Підрядну організацію було визначено шляхом проведення міжнародних двоетапних конкурсних торгів та за погодженням Європейського банку реконструкції та розвитку.

За укладеним контрактом підрядник зобов’язується реконструювати два блоки Канівської гідроелектростанції, в складі   7 турбін, 7 генераторів та 8 допоміжних систем гідроагрегатів. Все обладнання, що буде оновлюватись в рамках даного контракту спроектовано та вироблено в Україні.

Новий етап реконструкції в рамках спільного з європейськими банками проекту «Реабілітація Гідроелектростанцій»

За результатами двоетапних міжнародних конкурсних торгів, що проводились в рамках третьої фази спільного з європейськими банками міжнародного проекту “Реабілітація гідроелектростанцій”, ПАТ «Укргідроенерго» укладено дві Контракті угоди. Дані угоди передбачають виконання робіт з реконструкції агрегатів з радіально-осьовими турбінами на Київській ГАЕС та Дніпровській ГЕС-1.

23 грудня 2016 року було підписано Контрактну угоду «Реконструкція трьох агрегатів (включаючи три радіально-осьові турбіни та три генератори) на Дніпровській гідроелектростанції-1» з Переможцем по даному лоту, компанією Andritz Hydro (Німеччина), на суму 53 590 315,00 євро та 151 451 165,00 грн. з ПДВ. В рамках укладеної Контрактної угоди запланована реконструкція трьох агрегатів Дніпровської ГЕС-1, які були введені в експлуатацію у 1932 році та відновлені у 1946 році. Завершення робіт згідно даного  Контракту передбачено у 2021 році. 

Компанія Andritz Hydro є світовим лідером з виготовлення та постачання обладнання для гідроелектростанцій. 

30 грудня 2016 року підписано Контрактну угоду «Реконструкція 3-x агрегатів (3-и радіально-осьові турбіни та 3-и генератори) на Київській гідроакумулюючій електростанції» з Переможцем по даному лоту, компанією ПАТ «Турбоатом» (Україна), на суму 562 430 668,80 грн. з ПДВ. Завершення робіт згідно даного  Контракту передбачено також у 2021 році.  

Контракт буде реалізовуватися ПАТ «Турбоатом», що спеціалізується на виробництві гідравлічних турбін, у  партнерстві з ДП Завод «Електроважмаш», що спеціалізується на виробництві генераторів. Обидві компанії є вітчизняними лідерами з виробництва обладнання для гідроелектростанцій та входять в перелік підприємств, які мають стратегічне значення для економіки України.

Третя фаза Проекту «Реабілітація гідроелектростанцій» реалізується за спільним фінансуванням Європейського банку реконструкції та розвитку та Європейського інвестиційного банку, загальною вартістю 400 млн. євро, частками по 200 млн. євро позик ЄБРР та ЄІБ.

Варто зазначити, що за результатами тендеру, згідно цін укладених контрактів в сумі за двома лотами зекономлено 12 млн. євро, порівняно із початковою оціненою вартістю закупівлі.