Меню Офіційна сторінка Укргідроенерго на Facebook Офіцій канал Укргідроенерго на YouTube

Ми робимо енергію з води

ПрАТ «Укргідроенерго» — найбільша гідрогенеруюча компанія України, до складу якої входять дев’ять станцій на річках Дніпро та Дністер - Київська, Канівська, Кременчуцька, Середньодніпровська, Дністровська, Дніпровська та Каховська ГЕС, Київська та Дністровська ГАЕС. Будуються Канівська ГАЕС та Каховська ГЕС-2. У 2017 році загальна кількість гідроагрегатів на станціях товариства склала 103, а їх сумарна встановлена потужність досягла 5744,8 мВт (що становить  8,6% всієї генеруючої потужності ОЕС України). Компанія забезпечує покриття пікових навантажень, регулювання частоти та потужності, мобільний аварійний резерв в об’єднаній енергосистемі України.

Починаючи з 1996 року компанія за власні та кредитні кошти Світового Банку успішно реалізує Проект реабілітації гідроелектростанцій. За цей час проведено реконструкцію та модернізацію 45 гідроагрегатів, введено в експлуатацію більше 500 одиниць сучасного електротехнічного обладнання, завдяки чому одержано додатково 198,7 мВт пікової потужності, а середньорічний виробіток електричної енергії на гідроелектростанціях товариства збільшівся майже на 200 млн. кВт годин. Реалізація цього проекту триватиме до 2018 року. За чей час заплановано завершити реконструкцію на всіх гідроагрегатах компанії. Реалізація Проекту реабілітації гідроелектростанцій в цілому дозволить збільшити річне виробництво електроенергії на 239 млн кВтг та потужність на 250 МВт.

В Україні вперше впроваджено автоматизовану систему контролю безпеки гідротехнічних споруд на Київській, Кременчуцькій та Каховській ГЕС. Встановлення нових екологічно чистих гідротурбін покращило якість річкової води, що використовується численними промисловими, сільськогосподарськими та житловими споживачами Дніпровського регіону, в якому мешкає майже 30 млн чоловік.

У 2007 році на всесвітньому форумі керівників у м. Нью-Йорк (США) ПрАТ «Укргідроенерго» увійшло до складу 100 кращих підприємств світу, які проводять реконструкцію обладнання та споруд.

У грудні 2009 року введено в експлуатацію найпотужніший в Європі перший гідроагрегат Дністровської ГАЕС, у 2014 році - введено другий гідроагрегат, у 2016 відбулося введення третього гідроагрегату. Сумарна потужність на сьогодні складає 972 МВт в генераторному режимі та 1263 МВт в насосному режимі. За проектом Дністровська ГАЕС має стати найбільшою гідроакумулюючою станцією Європи і шостим за масштабами проектом гідроенергетики у світі. Станція дозволить зміцнити енергетичну конкурентоспроможність України, зміцнити енергетичну безпеку, врегульовувати графік навантажень в енергосистемі відповідно до світових стандартів співвідношення базової та пікової потужностей, а також стати своєрідним аварійним резервом електроенергії.

У 2017 році продовжується реалізація будівництва Канівської ГАЕС – одного з найбільш пріоритетних проектів ПрАТ “Укргідроенерго” в найближчій перспективі. Канівська ГАЕС має стати третьою гідроакумулюючою електростанцією ПрАТ "Укргідроенерго" разом із Київською та Дністровською ГАЕС.

За вагомі трудові здобутки ПрАТ «Укргідроенерго» у 2006 та 2008 роках визнано переможцем Всеукраїнського конкурсу «Лідер паливно-енергетичного комплексу України» в номінації «Підприємство».

У 2009 та 2010 році за результатами оцінки фінансово-економічної діяльності проекту «ТОП 100. Рейтинг кращих Компаній України» ПрАТ «Укргідроенерго» увійшло до сотні кращих компаній України.

ПрАТ «Укргідроенерго» також визнано підприємством 2010 року за досягнення переваги над конкурентами та посіло четверте переможне місце серед 350 000 підприємств України, що підтверджено цифрами державної статистики та аудитом рейтингу.

Компанія вже котрий рік поспіль знаходиться серед лідерів найбільших платників податків Київської області та наповнює коштами районний бюджет Вишгородщини майже на 40%. За підсумками 2010 року ПрАТ “Укргідроенерго” посіло друге місце серед найбільших за обсягом підприємств платників податків області.

За результатами фінансово-економічної діяльності у 2016 році чистий прибуток ПрАТ “Укргідроенерго” склав 2,210 млрд. грн. За підсумками роботи у 2016 році товариство сплатило до бюджету зобов’язань на суму 1,757 млрд грн, що втричі більше показника 2015 року.  Також у 2016 році компанія сплатила у бюджет 0,327 млрд грн дивідендів.

103 гідроагрегати
Всього на станціях
компанії
1387 одиниць сучасної техніки
Введено в експлуатацію
67 гідроагрегатів
Реконструйовано
202 млрд .кВт год.
Вироблено електроенергії
за 21 років
5744 мВт
Сумарна встановлена потужність
5997813 тис грн
Чистий дохід від реалізації продукції у 2016 році
2209718 тис грн
Чистий прибуток у 2016 році