Меню

Ми робимо енергію
з води

ПАТ «Укргідроенерго» — найбільша гідрогенеруюча компанія України, до складу якої входять дев’ять станцій на річках Дніпро та Дністер - Київська, Канівська, Кременчуцька, Дніпродзержинська, Дніпровська, Каховська ГЕС, Київська гідроакумулююча електростанція (ГАЕС), Дністровська ГЕС та Дністровська ГАЕС, яка будується. У 2014 році загальна кількість гідроагрегатів на станціях товариства склала 102, а їх сумарна встановлена потужність досягла 5401 мВт (що становить  8,6% всієї генеруючої потужності ОЕС України). Компанія забезпечує покриття пікових навантажень, регулювання частоти та потужності, мобільний аварійний резерв в об’єднаній енергосистемі України.

ПАТ «Укргідроенерго» — найбільша гідрогенеруюча компанія України, до складу якої входять дев’ять станцій на річках Дніпро та Дністер - Київська, Канівська, Кременчуцька, Дніпродзержинська, Дніпровська, Каховська ГЕС, Київська гідроакумулююча електростанція (ГАЕС), Дністровська ГЕС та Дністровська ГАЕС, яка будується. У 2011 році загальна кількість гідроагрегатів на станціях товариства склала 101, а їх сумарна встановлена потужність досягла 5007,6 МВт. Компанія забезпечує покриття пікових навантажень, регулювання частоти та потужності, мобільний аварійний резерв в об’єднаній енергосистемі України.

За 16 років станціями Компанії ПАТ «Укргідроенерго» вироблено 169,3 млрд. кВт год. електричної енергії.

Починаючи з 1996 року компанія за власні та кредитні кошти Світового Банку успішно реалізує Проект реабілітації гідроелектростанцій. За цей час проведено реконструкцію та модернізацію 45 гідроагрегатів, введено в експлуатацію більше 500 одиниць сучасного електротехнічного обладнання, завдяки чому одержано додатково 198,7 мВт пікової потужності, а середньорічний виробіток електричної енергії на гідроелектростанціях товариства збільшівся майже на 200 млн. кВт годин. Реалізація цього проекту триватиме до 2018 року. За чей час заплановано завершити реконструкцію на всіх гідроагрегатах компанії. Реалізація Проекту реабілітації гідроелектростанцій в цілому дозволить збільшити річне виробництво електроенергії на 239 млн кВтг та потужність на 250 МВт.

В Україні вперше впроваджено автоматизовану систему контролю безпеки гідротехнічних споруд на Київській, Кременчуцькій та Каховській ГЕС. Встановлення нових екологічно чистих гідротурбін покращило якість річкової води, що використовується численними промисловими, сільськогосподарськими та житловими споживачами Дніпровського регіону, в якому мешкає майже 30 млн чоловік.

У 2007 році на всесвітньому форумі керівників у м. Нью-Йорк (США) ПАТ «Укргідроенерго» увійшло до складу 100 кращих підприємств світу, які проводять реконструкцію обладнання та споруд.

У грудні 2009 року введено в експлуатацію найпотужніший в Європі перший гідроагрегат Дністровської ГАЕС потужністю 324 МВт в генераторному режимі та 421 МВт в насосному режимі. У 2011 році тривають роботи з будівництва другого гідроагрегату в рамках Першої черги. За проектом Дністровська ГАЕС має стати найбільшою гідроакумулюючою станцією Європи і шостим за масштабами проектом гідроенергетики у світі. Станція дозволить зміцнити енергетичну конкурентоспроможність України, зміцнити енергетичну безпеку, врегульовувати графік навантажень в енергосистемі відповідно до світових стандартів співвідношення базової та пікової потужностей, а також стати своєрідним аварійним резервом електроенергії.

У 2011 році продовжується реалізація будівництва Канівської ГАЕС – одного з найбільш пріоритетних проектів ПАТ “Укргідроенерго” в найближчій перспективі. Канівська ГАЕС має стати третьою гідроакумулюючою електростанцією ПАТ "Укргідроенерго" разом із Київською та Дністровською ГАЕС.

За вагомі трудові здобутки ПАТ «Укргідроенерго» у 2006 та 2008 роках визнано переможцем Всеукраїнського конкурсу «Лідер паливно-енергетичного комплексу України» в номінації «Підприємство».

У 2009 та 2010 році за результатами оцінки фінансово-економічної діяльності проекту «ТОП 100. Рейтинг кращих Компаній України» ПАТ «Укргідроенерго» увійшло до сотні кращих компаній України.

ПАТ «Укргідроенерго» також визнано підприємством 2010 року за досягнення переваги над конкурентами та посіло четверте переможне місце серед 350 000 підприємств України, що підтверджено цифрами державної статистики та аудитом рейтингу.

Компанія вже котрий рік поспіль знаходиться серед лідерів найбільших платників податків Київської області та наповнює коштами районний бюджет Вишгородщини майже на 40%. За підсумками 2010 року ПАТ “Укргідроенерго” посіло друге місце серед найбільших за обсягом підприємств платників податків області.

За результатами фінансово-економічної діяльності у 2010 році чистий прибуток ПАТ “Укргідроенерго” склав 480 536 тис.грн. Обсяг сплачених податків та обов’язкових платежів до бюджету - 464 852 тис.грн.У 2010 році відпущено товарної продукції на суму 1 390 234 тис.грн. Показник виробництва електроенергії за результатами минулого року склав 12 434 057 тис.кВтг при тарифі 11,36 коп/кВтг.

103 гідроагрегати
Всього на станціях
компанії
1387 одиниць сучасної техніки
Введено в експлуатацію
67 гідроагрегатів
Реконструйовано
202 млрд .кВт год.
Вироблено електроенергії
за 21 років
5744 мВт
Сумарна встановлена потужність
4469210 тис грн
Чистий дохід від реалізації продукції у 2015 році
1090543 тис грн
Чистий прибуток у 2015 році